Jest coś co nie daje mi spokoju, co doprowadza do tego, że marznę na przysłowiowym drzewie w środku nocy wpatrując się w majaczące cienie i czarne plamy. Kto tego nie spróbował pewnie mnie nie zrozumie. Znajdą się tu pewnie i tacy którzy bez zastanowienia będą pluć mi w twarz wyzywając od morderców napawając się radością z dobrze wykonanej pracy „EKOLOGA”. Jestem gotowy i na to. W zasadzie to nawet na to liczę i nie jest to spowodowane jakąś dewiacją a chęcią przedstawienia swoich racji i podjęcia dialogu.

Ci, którzy spodziewają się tutaj tylko krwawych relacji z polowań pewnie się zaskoczą bo mam zamiar pisać i pokazywać to co w łowiectwie najcenniejsze:
Tradycje, gwarę, muzykę, kynologię łowiecką, sokolnictwo, gospodarkę łowiecką. Na temat polowania pewnie też coś będzie.
I to pewnie tyle tytułem wstępu. Czas pokaże jak się to wszystko rozwinie...


Mój pies

Ten dział poświęcony jest naszym towarzyszom polowań –psom!!!

 Jak wiadomo pies to odwieczny towarzysz i przyjaciel człowieka. Mało kto w obecnych czasach może w sposób pełny korzystać z tej specyficznej przyjaźni. Pies jest oddany i wierny. Myśliwy ma tą niewątpliwą przyjemność  w pełni korzystać z umiejętności  i cech wrodzonych swojego psa, który towarzyszy mu w trakcie polowania. Kto polował kiedykolwiek z dobrze ułożonym i wyszkolonym psem wie jaka to przyjemność. Kto nie przeżył czegoś takiego niech żałuje. Wszystko się zgadza. Tylko ilu z nas posiada takiego psa, o którym można powiedzieć, że jest on ułożony i wyszkolony. Pewnie posiadacze psów myśliwskich będą tak mówić o swoich pupilach, ale czy psy te faktycznie zasługują na takie miano. Kto czytając ten dział nabrał ochoty do rozpoczęcia swojej przygody z psem może liczyć na podpowiedzi.


Po pierwsze nie działaj pochopnie. Proponuję rozpocząć od książki. Zastanów się dobrze jaki pies będzie dla ciebie właściwy temperamentem. Czy w łowisku w którym przebywasz będziesz mógł w pełni wykorzystać jego możliwości? Pies rasowy z „papierami” czy wyglądający na rasowego? Wiem co mówią Koledzy po strzelbie i mam na ten temat swoje krytyczne zdanie. Pies (jak dla mnie) tylko z dobrej hodowli. Miałem takie dylematy bo to nie mały grosz ale…  Z czym wiąże się przygoda z psem? Zakładając, że będzie on żył 14 lat to wyobraź sobie że twój pies pseudo rasowy  nie spełnia twoich oczekiwań, nie ma pasji i nijak nie chce współpracować w łowisku. Pies to inwestycja na lata i nie warto już na starcie zafundować sobie tak lichy fundament.  Kolejna sprawa to ustalić sobie oczekiwania wobec siebie i psa. Można pójść na łatwiznę i uznać że jakoś to będzie lub solidnie przyłożyć się do sprawy dbając od początku o wyrobienie porządnego apelu. Pracować ze swoim przyjacielem. Kolejnym etapem jest sprawdzenie podstawowych umiejętności twojego towarzysza. „Próby polowe” otwierają dla ciebie i psa bramę do fachowo prowadzonej łowieckiej przygody  a formą sprawdzania wzajemnego rozwoju są konkursy i weryfikacja poprzez pracę w łowisku.
To tyle tytułem wstępu.  
Wszystkich zainteresowanych psią tematykom odsyłam do zakładki „Kynologia myśliwska” po lewej stronie bloga pod zdjęciem. W tym miejscu będą pojawiać się posty dotyczące tego tematu. Właśnie tam będzie można śledzić moje wzloty i upadki w tej pięknej przygodzie.
Poniżej prezentuję dotychczasowe osiągnięcia mojego psa Pointera „Borysa” (wyżeł angielski krótkowłosy). Wyniki podzieliłem na dwie grupy. Najpierw „konkursy piękności” a następnie konkursy potwierdzające zdolności użytkowe.


______________________
Wystawy
______________________
2-3.02.2013
VI Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Rzeszowie
VI International Dog Show (CACIB) Rzeszow
Zwycięzca młodzieży             (Junior Winner)

9-10.03.2013
XLI Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Jarosławiu
Zwycięzca młodzieży             (Junior Winner)
Zwycięzca rasy                      (Best of Breed)

21.04.2013
HLIX Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie
Zwycięzca młodzieży             (Junior Winner)
Zwycięzca rasy                      (Best of Breed)

III miejsce w grupie VII FCI

___________________________________________________________
Młodzieżowy Czempion Polski


___________________________________________________________

22.09.2013
Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich w Łowisku
Zwycięzca młodzieży             (Junior Winner)
Zwycięzca rasy                      (Best of Breed)
CWC


15-16.02.2014
VII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Rzeszowie
VII International Dog Show (CACIB) Rzeszow
Najlepszy Dorosły Pies         (Winner)
Zwycięzca rasy                      (Best of Breed)
CWC CACIB

II miejsce w Najpiękniejszy Pies Oddziału Rzeszowskiego
III miejsce w grupie VII FCI17.08.2014
XXVII Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Gorlicach
Najlepszy Dorosły Pies         (Winner)
Zwycięzca rasy                      (Best of Breed)
CWC CACIB

II miejsce w grupie VII FCI
II miejsce w konkursie "Mężczyzna i Jego Pies"
___________________________________________________________

Czempion Polski___________________________________________________________


______________________

Konkursy
______________________

13.04.2013
XXI Próby Polowe Pracy Wyżłów I Psów Myśliwskich Małych Ras
 im Tadeusza Sanickiego w Niepołomicach
Dyplom I Stopnia                   Lokata 6/17
2.05.2014
Field Trials w Grodzisku Dolnym
Dyplom II Stopnia                  Lokata 2/12
4.10.2014
XVI Konkurs  Pracy  Wyżłów i Psów Myśliwskich Małych Ras 
w Hołdowcu  k/Kazimierzy Wielkiej
Dyplom I Stopnia                  Lokata 9/11


Podsumowując:

Wyżeł wielostronny - Dyplom I stopnia, Field Trials - Dyplom II stopnia, Próby Polowe - Dyplom I stopnia,Champion Polski, Młodzieżowy Champion Polski / Junior Ch.PL CAC Lublin - Zwyc.MŁ, Najl.Junior, Zwyc.Rasy, Finały Grupy VII - III miejsce / CAJC, JBOB, BOB, BOG III1 komentarz:

  1. piękne wyniki, gratuluję z całego serca......
    ta podstrona będzie często odwiedzana przeze mnie

    OdpowiedzUsuń